Wakacje na wodzie

Wielu z nas myśląc o urlopie chciałoby wybrać się nad wodę, jednak ile jesteśmy w stanie wytrzymać na plaży? Jak długo można wytrzymać opalając się i właściwie nie robiąc nic konkretnego? Udaje nam się wybrać na nurkowanie gdzieś za granicę, ale sporty ekstremalnie nie są dla każdego i wielu osobom włos jeży się na głowie, gdy myślą o zejściu na większą głębokość ze sprzętem umożliwiającym oddychanie. Szukacie innych rozwiązań? Oto dwie propozycje, które mogą być idealne właśnie dla ciebie, bez względu na to czy wybierzesz jezioro czy morze.

Wakacje nad morzem

Jeśli celem naszego urlopu ma być morze, to jedną z opcji, którą warto rozważyć jest jacht. Popularne kierunki, które tego typu wczasy oferują to obecnie Grecja i Chorwacja. Wielokrotnie spotykamy się z pytaniem, czy wakacje na jachcie to urlop luksusowy, na który mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Otóż nie. Faktycznie zakup takiego środka transportu jest bardzo kosztowny i raczej niewiele osób na to będzie stać. Ale wynajęcie go, to już nie jest duży problem, jeśli zarabiamy nawet przeciętnie i potrafimy zaoszczędzić na zwyczajne wakacje. Wspaniała to będzie przygoda, jeśli większość czasu spędzimy na wodzie, a wieczorami zawiniemy do jednego z greckich portów. Cóż jest przyjemniejszego od greckiej tawerny, dobrego jedzenia i rewelacyjnego wina? Za osobę zapłacimy około 1500zł za tygodniowy urlop. W tej cenie mamy zapewnione wszystko, co najważniejsze, jednak za dodatkowe zakupy na lądzie musimy najczęściej zapłacić z własnej kieszeni. Nie zapomnijmy także o tym, że do Grecji czy do Chorwacji musimy jakoś dotrzeć, a zatem czeka nas zakup biletu lotniczego lub autokarowego, ewentualnie na własną rękę samochodem.

Wakacje nad jeziorem

Z kolei wakacje nad jeziorem, to tylko żaglówka. Idealnym miejscem na taki wyjazd to oczywiście Mazury – kraina polskich jezior. Tutaj rewelacyjną opcją jest czarter jachtów, które bez problemu można sobie zarezerwować dowolną żaglówkę na wybrany przez siebie termin. Warto też się zastanowić, co podczas takiego rejsu należy zabrać ze sobą. Takie wakacje nie koniecznie będą doskonałe dla osób wygodnych, jedziemy tutaj także po to, by nauczyć się sztuki żeglarskiej i może się okazać, że organizator zażyczy sobie, by każdy miał ze sobą zapasowe zawleczki i szeklę. Jeśli masz już wyrobiony patent żeglarski, zabierz go ze sobą, jest to jeden z ważniejszych dokumentów, tak samo z resztą jak dowód osobisty. Takie rzeczy warto zapakować w woreczki strunowe, by zabezpieczyć je przez wilgocią.

Author: bingobongo.pl