Wycieczka autokarem daje wiele możliwości – wycieczki autokarowe: atrakcje turystyczne w Poznaniu

Wyjazd na wczasy autokarem ma wiele zalet. Można podróżować z dużą grupa znajomych. Są też sposobem na ograniczenie kosztów związanych z przejazdem Wycieczki autokarowe dają też możliwość podziwiania uroków miejsc mijanych po drodze i zwiedzania ciekawych atrakcji turystycznych.

Atrakcje turystyczne w Poznaniu mogą być ciekawą przerwą w podróży autokarem. W stolicy wielkopolski warto zatrzymać się na dłużej, niż czas w porze obiadowej. Obowiązkowym punktem wizyty w tym mieście jest podglądanie poznańskich koziołków trykających się codziennie w południe na wieży ratusza, który też jest wartą obejrzenia atrakcją. Turyści mogą oglądać jego parter oraz sale na I i II piętrze budynku.

Czekając na koziołki warto odwiedzić Muzeum Narodowe w Poznaniu, Bazylikę Archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Zamek Królewski, Nowe ZOO i Rezerwat Przyrody Meteoryt Morasko. Miłośnikom wędrówek po mieście przypadnie do gustu spacer po Ostrowie Tumskim, którego historię można poznać w Bramie Poznania ICHOT. Łasuchy z powodzeniem odnajdą się w Rogalowym Muzeum Poznania, a fani nowoczesnych technologii w BLUBRY 6D.

Author: bingobongo.pl