Gdzie zjeść w trasie?

W czasie podróży samochodem, szczególnie tej nieco dalszej, potrzebujemy udać się na coś do jedzenia. Nie zawsze wiemy, gdzie będą najlepsze obiady, gdzie warto się zatrzymać. Nie zawsze lokalna restauracja jest trafnym wyborem i lepiej zjeść w jakimś bardziej ekskluzywnym miejscu.

Jedzenie przy trasie

Jeszcze niedawno dużą popularnością cieszyła się duża restauracja typu Oberża Złoty Młyn. Gigantyczne porcje w dość dobrych cenach jak na taką ilość, sprawiły, że podróżujący chętnie korzystali z tej oferty. Dodatkową zaletą była lokalizacja. Wypadały w miejscach, gdzie akurat podróżujący stawali się głodni. Nie trzeba było też nigdzie specjalnie zjeżdżać z trasy, by dostać swój obiad. Teraz coraz więcej restauracji otwiera się z myślą o podróżujących. Jedzenie można dostać szybko i w przystępnych cenach. Niejednokrotnie korzystać można z punktu drive in, gdzie jedzenie wydawane jest na poczekaniu i można wszystko zjeść w trakcie jazdy autem. Niektórzy faktycznie preferują taki styl, by jak najszybciej dostać się do celu wyprawy. To też będzie popularne rozwiązanie wśród profesjonalnych kierowców, którzy mają ograniczony czas jazdy samochodem, a przy tym nie zdążyli samodzielnie przygotować sobie czegoś do zjedzenia na drogę.

W trasie korzystamy też z oferty, jaką daje nam restauracja typu fast food. Niektórym bardzo się spieszy, by dotrzeć na miejsce, a takich lokalach nie trzeba czekać na jedzenie. Zazwyczaj wszystko jest produkowane hurtowo.

Na mieście

Podróżujący, którym nie spieszy się aż tak bardzo wolą niejednokrotnie skorzystać z oferty jedzenia na mieście. Jeśli przejeżdżają przez jakąś ładną miejscowość, zatrzymują się w pobliżu centrum miasta, by tam sprawdzić, czy jest może restauracja serwująca smaczne obiady. Przy okazji można zobaczyć miasteczko, które jest po drodze i nieco pozwiedzać. Takie rozwiązanie łączy przyjemne z pożytecznym i dzięki niemu poznajemy mniej znane zakątki naszego kraju. Zatrzymując się w jakimś mieście można przy okazji udać się na krótki spacer lub zwiedzić ciekawe muzeum. Lokalne restauracje serwują obiady typowe dla danego regionu. Nie sposób nie skorzystać z tej świetnej okazji przemieszczając się z miejsca na miejsce. A może jeszcze do tego uda się kupić lokalne wyroby spożywcze na wynos i cieszyć się nimi jeszcze przez chwilę po powrocie do domu. Wspierając lokalnych producentów działamy na korzyść naszej gospodarki, jemy smacznie i dostajemy coś naprawdę dobrej jakości.

 

Author: bingobongo.pl