Zabytki Mediolanu, które powinien znać każdy.

Mediolan to jedno z najbardziej popularnych Włoskich miast. Każdego roku tłumnie odwiedzane przez liczne grono turystów z całego świata. Uważane jest za stolicę mody jednak przyciąga także miłośników sztuki, opery oraz zabytków architektury. To miasto, w którym można się zatracić i zwiedzać bez końca. Nic więc dziwnego, ze kto raz był w Mediolanie, będzie tam wracał już zawsze. Sama koncepcja urbanistyczna Mediolanu opiera się na trzech pierścieniach, ten wewnętrzny obejmuje samą starówkę, która skrywa wiele zabytków i perełek godnych zobaczenia.

Mediolan zabytki

  1. Duomo St Maria Nascente Di Milano i plac nad którym dominuje ten monumentalny gmach Katedry Mediolańskiej. To gotycka katedra zbudowana z marmuru, jej budowla zajęła ok 470 lat i jest połączeniem wielu stylów architektonicznych. To jedna z najbardziej charakterystycznych budowli miasta.
  2. Castello Sforzesco, ceglany, imponujący zamek pochodzący z XV wieku, aktualnie to muzeum, przystosowane do ekspozycji dla zwiedzających.
  3. La Scala, Teatro alla Scala to najsłynniejsza opera w całych Włoszech a także jedna z najpopularniejszych na całym świecie.
  4. Kościół Santa Maria delle Grazi, ta XV-wieczna perła renesansu zasłynęła za sprawą niezwykłej architektury ale także “Ostatniej wieczerzy”. Słynny fresk Leonarda da Vinci, jest regularnie udostępniony dla zwiedzających.
  5. Galeria Wiktora Emanuela II, ten XIX wieczny pasaż, jest znany jako najstarsze czynne centrum handlowe. Jeden z głównych punktów orientacyjnych na mapie Mediolanu ale także perła architektury z pięknymi mozaikami, płaskorzeźbami oraz imponujących rozmiarów przeszkloną kopułą

Dzięki dobrze rozwiniętej i nowoczesnej infrastrukturze, zwiedzanie miasta jest łatwe i przyjemne. Po ścisłym centrum można poruszać się piechotą lub rower em, za jazdę samochodem po tym obszarze, grozi słony mandat. Do dzielnic położonych nieco dalej bez trudu można się dostać metrem i komunikacja naziemną, która działa na całkiem niezłym poziomie.

 

Author: bingobongo.pl