Co zabrać na kolonie nad morzem?

Kolonie dla dzieci – ważna próba nauki samodzielności

Kolonie dla dzieci to wyjątkowa okazja dla nich do tego, aby nauczyć się samodzielności. Dzieci lubią wyjazdy spod kurateli rodziców, zwłaszcza w towarzystwie najlepszych przyjaciół. Dlatego kolonie nad morzem mogą okazać się spełnieniem marzeń dla Twojego dziecka. Porozmawiaj zatem z nim o tym, czy chciałby spróbować tego typu wyprawy.

Jeśli ustalicie, że chciałby wyjechać na kolonie nad morze, spakuj mu wszystko, co będzie niezbędne podczas pierwszego sprawdzianu dziecięcej samodzielności. Oprócz rzeczy praktycznych, takich jak: szczoteczka i pasta do zębów, mydło, ręcznik, czy czyste ubrania, należy zadbać także o inne akcesoria.

Bądźcie przygotowani na wszystko

Kolonie nad morzem odbywają się zazwyczaj latem, gdy narażeni jesteśmy na ataki paskudnych komarów, czy kleszczy. Warto więc dorzucić podróżnikowi spraye odstraszające robactwo, które uchronią przed nieprzyjemnym ukąszeniem lub komplikacjami spowodowanymi takim spotkaniem.

Nad morzem przyda się również na pewno kostium kąpielowy i klapki, które dziecko wykorzystać będzie mogło także pod prysznicem (co uchroni przed ewentualnym zarażeniem grzybicą). Na słońcu warto być posmarowanym filtrem z wysoką ochroną przed UV, dlatego uczul malucha, żeby pamiętał o używaniu go przed wyjściem z pensjonatu.

Leki i kieszonkowe – sprawy, przy których przyda się pomoc wychowawcy

Jeśli Twoje dziecko cierpi na jakąś chorobę, ma alergię lub inne problemy zdrowotne nie zapomnij dorzucić mu do plecaka odpowiednie leki z adnotacją, jak je stosować. Poinformuj przy tym wychowawcę, niech ma oko na to, żeby dziecko przyjmowało je regularnie i według zaleceń.

Pomoc wychowawcy przyda się także, jeśli chodzi o kieszonkowe. Dobrze jest dać dziecku połowę z zaplanowanego budżetu, a pozostałą część przekazać opiekunowi z prośbą o uzupełnienie finansów dziecka w drugiej części turnusu. Takim sposobem kolonie dla dzieci będą udaną wyprawą, którą chętnie powtórzycie za rok.

Author: bingobongo.pl