Gdzie na podróż poślubną?

Pierwsza miłość kojarzy się głównie z bajkowym ślubem. Zaraz po nim zastępuje miesiąc miodowy i…, podróż poślubna. Tylko gdzie wyjechać, by przeżyć coś niezapomnianego i wrócić bogatszym o nowe doświadczenia? Wszystko zależy od stylu życia i preferencji każdej pary. Mamy jednak w zanadrzu kilka opcji dla każdego.

1. Wyprawa we dwoje

Tym, co potrafi jeszcze bardziej połączyć ze sobą ludzi, to wspólne wyzwania. To, że takie podróże kończą się czasem źle, jest pewnym ryzykiem, ale bądźmy jednak dobrej myśli. Osoby wierzące mogą się wybrać np. na Camino -średniowiecznym szlakiem hiszpańskim zmierzającym do Santiago de Compostela. Na drodze czeka każdego sporo miłych przygód, niezbyt często zdarzają się jakieś złe doświadczenia. W Hiszpanii jest ciepło i słonecznie, jednak klimat północnej części kraju sprzyja wędrówkom nawet w lipcu i sierpniu. Może nawet tam spaść deszcz! Pomysłów na aktywną podróż poślubną jest mnóstwo. Niektórzy będą woleli wyjazd w góry, a jeszcze inni spróbują przejechać Green Velo na rowerach. To dopiero wyzwanie na pierwsze miesiące bycia razem! Najbardziej ekstremalne może się okazać wyjechanie na zagraniczny wolontariat do Afryki, gdzie wspólnie będziecie kopać studnie dla biednych dzieci. Nie ma żadnych ograniczeń, zróbcie razem coś, co pozostanie w waszych głowach fantastycznym wspomnieniem!

2. Leżing-plażing

Gorące klimaty sprzyjają parom, które dopiero co mają za sobą huczny ślub. Dla osób lubiących bardziej egzotyczne klimaty świetny będzie wypad do Turcji lub do Egiptu. Egipt jest bardzo nastawiony na turystów i największe kurorty są całkowicie bezpieczne i ekskluzywne. Rząd nie może sobie pozwolić na zagrożenie żyły złota, jaką są turyści przede wszystkim z Europy. Egipt oferuje takie atrakcje jak jazdy na wielbłądach i nurkowanie. Przepiękne rafy koralowe rozsiane po całym kraju są rajem dla łowców niezwykłych gatunków roślin i zwierząt. Można tu się wybrać o dowolnej porze roku, właściwie zawsze mamy gwarantowaną doskonałą i słoneczną pogodę. Turcja to z kolei raj dla lubiących zwiedzać. Zarówno mogą to być miasta jak i piękna przyroda.

3. Łowcy natury.

Kto powiedział, że podróż poślubna musi być zrealizowana w egzotycznym zakątku? Może jednak warto udać się na dwa tygodnie na mazury i zaszyć się w chatce na jeziorze ciesząc się tylko sobą? Miłość też na tym polega, że uczymy się siebie na nowo i w różnych okolicznościach. Woda i lasy sprzyjają romantycznym wycieczkom na łódkach i długim spacerom po lasach. Nawet deszcz nie przeszkodzi zakochanym, gdy mają siebie i garść planszówek w zanadrzu.

 

Author: bingobongo.pl