Schudnij na wakacjach

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to przyznać trzeba, że od niedawna mamy możliwość wybrania się na wczasy odchudzające. Jak one wyglądają, czym są i dla kogo są przeznaczone?

Sport i dieta

Decydując się na wakacje, na których chcielibyśmy zrzucić nieco wagi, najprawdopodobniej natkniemy się na połączenie jakim jest: dieta i sport. Tego typu wakacje odbędziemy nad morzem, w górach, nad jeziorem, gdzie tylko chcemy, a oferta jest tak różnorodna, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Odchudzanie na wakacjach najskuteczniejsze może być podczas górskich wędrówek. Nie tylko stracimy sporo kalorii podczas pokonywania kolejnych metrów pod górę. Dodatkowo zabierzemy ze sobą niewiele jedzenia, a dzięki temu unikamy podjadania. Jeśli już, to wyłącznie zdrowe przekąski przygotowane specjalnie na tę okazję. Intensywne odchudzanie i rzeźbienie ciała osiągniemy też podczas obozów połączonych z intensywnym treningiem. Podczas 10-14 dni można stracić około 2-5kg, zależy wszystko od zaangażowania w trening i możliwości własnego organizmu. Przy takich treningach wysiłkowych, można spodziewać się ograniczeń co do wieku, często minimalnym wiekiem jest 20 lat, a maksymalnym 45, chociaż oczywiście wszystko może zależeć od indywidualnego samopoczucia każdego z uczestników. Nawet osoby 90 letnie mogą świetnie się odnaleźć w wysiłkowych sportach.

Odmień swoje życie na zawsze

Mówiąc o zdrowym trybie życia, wiele osób wybierze wakacje, które całkowicie odmienią ich życie. Wakacje w SPA mogą być spełnieniem najskrytszych marzeń uczestników. W programie bardzo często mamy nie tylko saunę czy aqua aerobik, ale także wykłady prowadzone przez specjalistów w zakresie dietetyki i medycyny. Na niektórych turnusach zatrudniona jest pielęgniarka, która będzie sprawdzała ciśnienie krwi i poziom stężenia cukru. To bardzo istotne elementy i podstawa dbania o własne zdrowie na co dzień. Jeśli takie pomiary staną się naszym nawykiem także po powrocie do domu, będziemy mogli szybciej zareagować na zmiany stanu zdrowia i zadbać o to, by na czas trafić pod opiekę specjalisty.
Wczasy odchudzające połączone mogą być również z ćwiczeniem jogi. Poranne wstawanie, by o 6 lub 7 rano poćwiczyć na łonie natury oraz spotkania z mistrzami w zakresie tej dyscypliny mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na całe nasze życie. Do tego dochodzi oczywiście specjalna dieta oparta na warzywach i owocach. Dzięki warsztatom kulinarnym nabędziemy zdrowych nawyków na kolejne lata!

 

Author: bingobongo.pl