Odwiedź Wałbrzych – wagon złota, zamek hochbergów w Wałbrzychu

Niemal każdy człowiek lubi od czasu do czasu pozwiedzać. Dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki poza granice naszego kraju. Tymczasem w Polsce mamy okazję odwiedzić naprawdę wiele ciekawych miejsc.

zamek hochbergów w Wałbrzychu

Jednym z takich miejsc jest chociażby zamek Hochbergów w Wałbrzychu, znany pod nazwą Zamek Książ. Jest to przepiękna budowla ogromnych rozmiarów. Jeżeli zamierzamy odwiedzić to miejsce, warto postarać się o przewodnika. Opowie nam on historię tego niesamowitego miejsca, a także pozwoli poznać ciekawe legendy. Jedną z ciekawych legend jest legenda o zaginionym naszyjniku pereł, należącym do księżnej Daisy. Z Wałbrzychem wiąże się wiele ciekawych historii.

wagon złota Wałbrzych

Jedną z nich jest również legenda o złotym wagonie. Jeżeli chcemy poznać taką legendę warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło takie jak chociażby wagon złota Wałbrzych. Dzięki temu dowiemy się wielu ciekawostek odnośnie miasta Wałbrzycha i związanych z nim legend. Jeżeli chcemy, możemy również zakupić książkę o mieście Wałbrzych i o Zamku Książ. Dzięki temu podczas zwiedzania będziemy posiadać szeroką wiedzę. Łatwiej nam będzie wczuć się w klimat miejsca.

 

 

Author: bingobongo.pl