Najpopularniejsze miejsca w Kuala Lumpur, bez których wakacje nie będą wyjątkowe. Lista 4, popularnych miejsc rekreacyjnych.

Jeśli znudziły Ci się wakacje w Polsce i marzysz o poznaniu pięknego, pełnego atrakcji kraju, to najlepszą propozycją jest Malezja.
Ten doskonale rozwinięty kraj, co roku przyciąga setki turystów marzących o wypoczynku na szerokich i piaszczystych plażach oraz gotowych zwiedzić nawet najmniejszy kawałek tego fascynującego kraju. Jeśli wybierasz się tam po raz pierwszy, to swoją przygodę powinieneś rozpocząć od Kuala Lumpur.

Wyjątkowa i fascynująca stolica Malezji i jej najciekawsze atrakcje turystyczne.

Nie da się ukryć, że Kuala Lumpur jest gwarancją wspaniale spędzonych chwil. Świadczyć o tym mogą przepełnione od ludzi ulice oraz oblężone atrakcje turystyczne.Doskonały rozwój miasta sprawił, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są jednak miejsca, które powinien zobaczyć każdy turysta. Oto lista najciekawszych atrakcji turystycznych które warto oglądać w Malezji.

  1. Ogromna wieża widokowa w centrum miasta, przyciąga setki turystów, którzy pragną zobaczyć stolicę z góry. Menara ma 15 pieter a z jej tarasu widokowego podziwiać można niebanalne widoki. To kluczowy punkt, który powinien znaleźć się na liście atrakcji każdego turysty.
  2. Znajdująca się w chińskiej dzielnicy Chinatown, to miejsce które pozwoli zapoznać się z kulturą i jedzeniem chińskim. Znajdują się tu liczne stragany i sklepy, restauracje, bary i masa ludzi, którzy chętnie odwiedzają to popularne miejsce. Chinatown jest bardzo urokliwym i charakterystycznym miejscem, które musi zobaczyć każdy.
  3. Wyjątkowe Oceanarium Aquaria KLCC jest atrakcją, która znajduje się w centrum miasta. Zobaczyć można tu ponad 250 gatunków zwierząt wodnych i lądowych. Główną atrakcją tego miejsca jest ogromny tunel, umożliwiający spacer pośród przepływających ryb.
  4. Sri Maha Mariamman Temple to nie tylko piękna, ale również najstarsza,hinduska świątynia w Kuala Lumpur. Jej wyjątkowy kształt oraz różnorodność kolorów sprawiła, że świątynia jest jedną z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Malezji.

Kuala Lumpur jest niewątpliwie malowniczym i budzącym zachwyt miejscem, z licznymi atrakcjami turystycznymi oraz bogatą historią. Warto odwiedzić to miejsce planując wakacje w Malezji.

 

Author: bingobongo.pl