Podróż nad cztery morza

Mało jest na świecie krajów tak ciekawych, jak Izrael. Jest to miejsce o bardzo bogatej kulturze, złożonej historii i niesamowitych tradycjach. Co warto zwiedzić w Izraelu? Na co uważać i co trzeba koniecznie zobaczyć? Jest to kraj położony nad praktycznie czterema morzami, którego przyroda zachwyci każdego. Jeśli nie wiesz gdzie pojechać na urlop w tym roku, zdecydowanie powinieneś rozważyć właśnie to miejsce.

Cztery morza

Pierwszym morzem jest Morze Śródziemne, nad którym leży stolica kraju, czyli Tel Aviv. Jest to miasto bardzo “zachodnie”, odznaczające się swoim imprezowym klimatem. Może nieco przypominać hiszpańską Barcelonę. Jest to jedno z droższych miast Izraela i jest wspaniałą bazą noclegową. Zachodni turysta poczuje się tutaj jak w domu, natomiast odległość do Jerozolimy to tylko jedna godzina, zatem możliwe są szybkie, jednodniowe wycieczki w stronę Świętego Miasta.

Drugie morze to znany na cały świat Morze Martwe. Jest ono zasolone tak bardzo, że poziom soli wypycha człowieka tak, że nie ma możliwości utonąć. Pływanie w takiej wodzie ma właściwości zdrowotne, a do tego jest wyjątkowo zabawne. Nie ma drugiego takiego miejsca na ziemi, co czyni Morze Martwe jeszcze bardzie atrakcyjnym.

Trzecie morze, to Morze Czerwone, położone daleko na południu Izraela. Miejscowości nad tym morzem nazywa się Ejlat i jest to miejscowość turystyczna. Może Czerwone słynie z raf koralowych, dlatego będzie bardzo atrakcyjnym celem podróży dla osób zaprawionych w nurkowaniu. Jest to najzimniejsze morze w Izraelu.

Czwarte morze, to w zasadzie nie morze, tylko Jezioro Galilejskie. Jest ono na tyle duże, że bywa nazywane morzem. W okolicy znajduje się miasto Nazaret i to właśnie tutaj miał miejsce biblijny chrzest Jezusa Chrystusa.

Co kupić w Izraelu

Jedną z ciekawszych pamiątek może być biżuteria z Izraela. Warto także zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju chusty i materiały, gdyż są one niezwykle delikatne i trwałe jednocześnie, co jest rzadko spotykane.

Author: bingobongo.pl