Czy warto wybrać się do Malezji?

Jeżeli uwielbiasz czyste, piaszczyste plaże, dziką przyrodę i nurkowanie w krystalicznej wodzie, to Malezja jest miejscem, które powinieneś wybrać na swój wakacyjny wyjazd. Ten urokliwy kraj w Azji Południowo-Wschodniej ma bardzo dużo do zaoferowania, a nie jest jeszcze zbyt popularny wśród turystów. Dlatego istnieją duże szanse, że wypoczniesz w pięknym miejscu bez tłumu różnej narodowości. Co oferuje Malezja?

Na styku trzech kultur

Kraj zamieszkiwany jest przez wiele nacji, ale dominują tu Malajowie, Chińczycy i Hindusi. Większość mieszkańców to muzułmanie, ale obowiązujące prawo nie jest tak restrykcyjne, jak w niektórych państwach arabskich. Dobrze jednak jest zabrać ze sobą ubrania, które co nieco zakryją, w szczególności spodnie lub spódnice za kolano i bluzki zakrywające ramiona. Wybierz przewiewne stroje w jasnych kolorach, bo Malezja jest bardzo gorąca. Temperatura rzadko spada poniżej 20 stopni, a monsunowe deszcze przynoszą jedynie chwilową ochłodę.
Niewątpliwą zaletą Malezji są jej ceny. Najwięcej wydasz na przelot. Jeżeli zaczniesz poszukiwania odpowiednio wcześnie, możesz kupić bilet z Polski do Singapuru już za 2000 zł. Stamtąd bardzo łatwo dostaniesz się do Malezji, autobusem, pociągiem lub promem. Natomiast ceny na miejscu są bardzo niskie. Waluta Malezji to ringgit malezyjski. 1 MYR kosztuje około złotówki. Noc w hotelu spędzimy już za kilkadziesiąt złotych, a uliczne jedzenie, w tym pyszne i gaszące pragnienie kokosy, kosztuje zaledwie kilka złotych. Za obiad w restauracji również zapłacimy niewiele. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Pamiętaj, że woda z kranu nie nadaje się do picia. Butelkowaną można jednak łatwo i tanio kupić w okolicznych sklepach.
Na miejscu można kupić zorganizowaną wycieczkę, na przykład na plantację herbaty albo do malezyjskiej dżungli, albo zdecydować się na podróż na własną rękę. Miejscowy transport również jest bardzo tani, a niektóre atrakcje turystyczne można zobaczyć za darmo. Warto jednak wydać więcej na wycieczki, których nie zobaczymy gdzie indziej albo na kurs nurkowania.
Malezja to piękny kraj, który nie jest jeszcze tak oblegany przez turystów, jak sąsiadująca z nim Tajlandia. Mili mieszkańcy, pyszne jedzenie i atrakcyjne ceny zachęcają do wyjazdu. Dlatego planując najbliższe wakacje, miej w pamięci wycieczki do Malezji.

 

Author: bingobongo.pl