Wakacje z wynajętym autem

Często zadajemy sobie pytanie: jak wydostać się z lotniska. Gdy ląduje się o nietypowej porze, czasami naprawdę trudno jest znaleźć optymalne połączenie komunikacją miejską. Wielu z nas wybiera się na wymarzone wakacje poza obręb dużego miasta, gdzie dojazd masowymi środkami transportu jest wręcz niemożliwy. Może warto w takiej sytuacji rozważyć wynajem samochodu na lotnisku? Wiele firm ma swoje stoiska na lotnisku i samochody wynająć można tuż po wylądowaniu, ale większość promocyjnych ofert znajdziemy jeszcze przed wylotem do innego kraju.

Tanie wypożyczanie aut

Wiadomo, że zależy nam na maksymalnych oszczędnościach, które możemy poczynić jadąc na wakacje. To również dotyczy wynajmu samochodów. Co zatem można zrobić, by załapać się na możliwie największe promocje i wynająć auto po kosztach? Najlepiej zacząć poszukiwania od porównywarek cenowych, które są dostępne w Internecie. Tu znajdziemy najpopularniejszy zakres cenowy i będziemy wiedzieć, z jakimi kosztami trzeba będzie się liczyć. Następnym krokiem jest wyszukanie opinii o wszystkich firmach, które nas w jakikolwiek sposób zainteresują. Chodzi o to, że niska cena może łączyć się z niskim poziomem obsługi klienta, a to jest coś, czego bardzo chcielibyśmy uniknąć. Jeśli jednak większość osób stwierdza, że warto było skorzystać z danej usługi, to warto rzeczywiście to zrobić.

Wypożyczanie od przewoźnika

Wielu przewoźników, jeśli chodzi o linie lotnicze, oferuje własne wypożyczalnie. Jeszcze częściej podpisuje umowy z innymi firmami. Wykupując zatem lot na wakacje możemy skorzystać z takiej oferty. Im wcześniej zdecydujemy się na wynajem samochodu na lotnisku tym większ szansa na niższe opłaty i specjalne promocje. Prawdopodobnie wykupując lot w tanich liniach lotniczych zostaniemy zasypani różnego rodzaju ofertami, z których możemy skorzystać lądując na konkretnym lotnisku.

Na co uważać?

Za wszelką cenę należy unikać dodatkowych opłat ukrytych w umowach. Jak wiadomo, za zniszczenie auta możemy być pociągnięci do odpowiedzialności finansowej, ale to nie jedyne opłaty dodatkowe, jakie możemy ponieść. Warto zwrócić uwagę na politykę paliwową – wynajmujemy auto z pełnym bakiem i z pełnym bakiem je zwracamy. Dzięki temu płacimy tylko za to, co zużyliśmy, a nie musimy martwić się o prowizję od benzyny czy gazu. Narażeni na dodatkowe opłaty są także młodzi kierowcy. Oni czasami muszą zapłacić więcej, albo wpłacają zwrotną kaucję za używane samochody.

 

Author: bingobongo.pl