Za co wyjechać na wakacje

Prędzej czy później każdy z nas będzie chciał ruszyć na podbój kraju lub świata i wyjedzie na upragnione wakacje. Czy rzeczywiście każdy? Prawda jest taka, że każdego roku problemy finansowe mogą być jedyną przeszkodą, by zrealizować swoje marzenia urlopowe.

Jakie są najczęstsze destynacje wśród Polaków?

Polacy równie chętnie korzystają z ofert krajowych jak i zagranicznych, chociaż porównując ceny w biurach turystycznych coraz częściej wybieramy takie kierunki jak Chorwacja czy Egipt. Możliwe, że na pierwszy rzut oka wydawać się będzie, że takie wakacje kosztują majątek, to właśnie wcale tak nie musi być. Przeciętny dziesięciodniowy wyjazd all-inclusive nie kosztuje więcej niż dwutygodniowy urlop nad Bałtykiem. Można powiedzieć, że to zawsze cztery dni mniej, ale z drugiej strony, pogoda jest gwarantowana, a i na portale społecznościowe można wrzucić znacznie lepsze zdjęcia. Jeśli chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić, to koniecznie rozglądajmy się za ofertami poza sezonem (co w przypadku Egiptu będzie zbawienne – nieco niższe temperatury pozwolą się nie usmażyć na plaży), a dodatkowo sprawdźmy, czy jest to oferta first minute lub last minute. Najczęściej biura turystyczne robią specjalne promocje dla pierwszych osób, które zdecydują się na wyjazd, a na koniec, by sprzedać wszystkie miejsca, także obniżają ceny.

Skąd wziąć pieniądze na wyjazd

Trzeba przyznać, że są bardzo proste metody, za radą niektórych trzeba tylko zmienić pracę i wziąć kredyt. W sumie, jak się nad tym zastanowić, to nie jest taki zły pomysł. Zmiana pracy wiąże się co prawda ze stresem, ale dzięki temu możemy zacząć więcej zarabiać. Jednak to kredyty gotówkowe wciąż wiodą prym w Polsce jeśli chodzi o pozyskanie finansów na wakacje. Czasami Polacy też decydują się na podpisanie umowy na szybką pożyczkę przez Internet. Tutaj przynajmniej nie są potrzebne żadne formalności. W przypadku standardowych kredytów gotówkowych formalności jest więcej, ale one także zabezpieczają w dużo większym stopniu.
Wiele osób podejmuje także dużo trudniejszą próbę pozyskania pieniędzy na wczasy i jest to regularne oszczędzanie. Ustalając realny cel finansowy i realne miesięczne wpłaty, możemy uzyskać odpowiednią ilość pieniędzy na wymarzony wyjazd. Ostatnio bardzo popularną metodą na oszczędzanie stała się metoda Kakebo, która przybyła do nas z Azji i można dzięki niej bardzo łatwo zaobserwować ile pieniędzy z budżetu domowego przeznaczamy na jakie dziedziny życia. To sprawia, że doskonale wiemy, na czym można więcej zaoszczędzić, by móc cieszyć się pełnią lata podczas urlopu.

 

Author: bingobongo.pl