Koszty urlopu na Chorwacji

Planując wakacyjny wyjazd, wybrać należy cel podróży. Wielu Polaków decyduje się spędzić go w słonecznej Chorwacji, gdzie bliskość wody i gór sprawia, że każdy odpocznie w lubiany sposób. Należy jednak mieć świadomość tego, z jakim wydatkiem się to wiąże. Jaki jest koszt urlopu w Chorwacji? To oczywiście zależy od czasu oraz miejsca, ale można pokusić się o wyliczenie średniej kwoty.

Z biurem podróży

Wybierając urlop planowany z biurem podróży, należy liczyć się z opłatami za przelot samolotem, nocleg, jak i brać pod uwagę również to, iż pamiątki same się nie kupią, a wyjście do klubu może się zdarzyć. Jak też to, ile osób podróżuje i czy wśród nich są dzieci — w części hoteli najmłodsi do ukończenia pewnego wieku mogą liczyć na zniżkę za pobyt. Średnio tygodniowe wczasy z przelotem, hotelem i pełnym wyżywieniem to koszt 2000 złotych od osoby. Jeżeli w grę wchodziłyby również wycieczki fakultatywne i wspomniane drobne zakupy pamiątek, należy liczyć się z kwotą w granicach 2500-2800 złotych od osoby.

We własnym zakresie

Ze względu na położenie na tym samym kontynencie oraz połączenia drogowe na Chorwację można wybrać się swoim samochodem i we własnym zakresie znajdując miejsce noclegowe. Wówczas koszt biletu zamienia się na koszty za benzynę. W tym przypadku można również zdecydować się na przyrządzanie posiłków samodzielnie lub stołowanie w lokalnych restauracjach. Decydując się na tańszy pensjonat i gotowanie, koszt tygodniowego wyjazdu może zamknąć się w kwocie 1500-1800 złotych, ale oczywiście jest to zależne od wybranego miejsca oraz tego, czy podróżują także dzieci.

Dłuższy pobyt i atrakcje

Koszty urlopu wzrosną, kiedy urlop będzie dłuższy niż jeden tydzień, a do tego wybierze się na przykład pięciogwiazdkowy hotel z pełnym wyżywieniem czy też zechce skorzystać z oferowanych atrakcji — wśród nich popularne jest nurkowanie oraz rejs łodzią. Jeżeli to także będzie wchodziło w grę, koszt takiego urlopu może wynosić nawet między 8000 a 10000 złotych.

 

Author: bingobongo.pl