Samochód używany czy nowy?

Wielu z nas staje przed wyborem nowego dla siebie samochodu. Jedni wiedzą już od samego początku, iż kupią tylko i wyłącznie samochód nowy lub używany, jednak inni mają ogromny dylemat w tej kwestii. Jeśli budżet na zakup auta jest wystarczający na tyle, by udać się do samochodu i kupić nowy model, to może właśnie to będzie najlepsza opcja? W końcu kupując samochód używany to trochę tak jakby kupić kota w worku. Może jednak lepiej będzie kupić używany, a nadmiar pieniędzy zaoszczędzić? Te pytania kłębią się nagminnie w głowach osób, które zastanawiają się nad wyborem i nie wiedzą, czy kupić nowy samochód, czy używany i jest to oczywiście całkiem zrozumiałe.

Samochód nowy – wady i zalety

Kupując nowy model samochodu prosto z salonu mamy komfort i pewność, iż nikt przed nami w tym samochodzie nie jeździł. Jest to piękne uczucie wejść do całkiem nowego, pachnącego nawet tą nowością samochodu, a już usiąść za jego kierownicą i odpalić silnik, to już w ogóle jest wspaniałe przeżycie. Czy jest ono jednak wspaniałe na tyle, by wydawać na to mnóstwo pieniędzy? Tu każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Dla jednych jest to oczywiste, że tak i nawet nie biorą pod uwagę zakupu samochodu używanego, dla innych jednak sprawa nie wygląda tak prosto. Największym minusem nowego samochodu jest oczywiście jego cena. Jakie ma on jednak plusy poza to, wcześniej wspomnianą już, nowością i komfortem? Przede wszystkim samochody prosto z salonu mają mniej awaryjne i sprawiają mniej kłopotów niż te używane, co jest oczywiste, jednak nie mają one też żadnych wad, na które czasem można natrafić przy zakupie samochodu używanego. Mamy w tym przypadku pewność, że kupujemy produkt nowy, bezawaryjny, bezusterkowy, całkowicie sprawny i bezpieczny, za którego ktoś może nam poręczyć.

Samochód używany – wady i zalety

Tak jak przy samochodach nowych największym minusem jest ich cena, tak przy samochodach używanych ich cena jest niezaprzeczalnie największym plusem. Są one znacznie tańsze od nowych modeli. Czy są one jednak znacznie gorsze? I tak i nie. To zależy od tego, w jaki sposób były one eksploatowane. Kupując nowy samochód, również możemy natrafić na perełkę w bardzo dobrej cenie, jeśli tylko jego poprzedni właściciel odpowiednio dbał o swoje auto. Może jednak zdarzyć się też taki pojazd, który ma ukryte wiele wad i usterek, których z początku pozornie nie widać. Przy kupnie używanego samochodu trzeba mieć się przede wszystkim bardzo na baczności i brać pod uwagę każde słowo poprzedniego właściciela. Kiedy mamy znajomego mechanika lub jakąkolwiek znajomą osobę, która zna się choć trochę na samochodach, to praktycznie wygraliśmy los na loterii. Wystarczy poprosić taką osobę o pomoc i o jej ocenę danego samochodu, a w wyniku tego możemy mieć ułatwiony problem, a nawet problem całkowicie z głowy, jeśli chodzi o wybór konkretnego auta. Auta używane wcale nie są takie złe, jest wiele modeli, które bardzo dobrze zachowują się przez długi czas, między innymi BMW czy Mercedes. Są to przecież marki uważane powszechnie za bardzo dobre i kupno ich jako używane, może okazać się bardzo dobrym pomysłem, w końcu zaoszczędzamy dzięki temu masę pieniędzy.

Author: bingobongo.pl