Jak ważna jest pielęgnacja skóry

Wielu z nas nie zastanawia się w ogóle nad pielęgnacją swojej skóry, a to jest ogromny błąd. Często, jeśli chodzi o jej pielęgnację, po prostu myjemy się i ewentualnie nakładamy jakiś krem, a to rzadko kiedy wystarcza. Zresztą samo nałożenie „jakiegoś kremu” może wywołać więcej problemów niż korzyści.

Trochę historii

Ktoś mógłby tu teraz powiedzieć, że przecież kiedyś ludzie nie mieli kosmetyków i jakoś wszystko było dobrze. Jest w trochę racji, jednak niekoniecznie jest to pełna prawda. Otóż owszem, dawniej nie było sztucznie wytwarzanych kosmetyków, ale nie było też zanieczyszczeń powietrza takich, jakie mamy teraz. To również przed tymi zanieczyszczeniami powinna chronić nas nasza odpowiednia pielęgnacja. Kiedyś nie było też sztucznych produktów, które spożywamy, a jak powszechnie wiadomo, nasza dieta ma ogromny wpływ na naszą skórę, a więc stosując dziś kosmetyki, chronimy skórę też trochę przed innymi szkodliwymi substancjami, które z jakichkolwiek powodów obecne są w naszym ciele. W końcu też trzeba dodać, iż kiedyś nie było kosmetyków takich, jakie mamy dziś, ale były kosmetyki naturalne, wytwarzane przez ludzi na bazie składników roślinnych. To nie jest więc tak, że kiedyś skoro nie było kosmetyków, to ludzie ich nie używali. Absolutnie nie!. Otóż ludzie używali kosmetyków, lecz właśnie tych powstałych na bazie roślin. Dawniej nawet kosmetyki do makijażu powstawały z naturalnych składników, a makijaż wbrew pozorom znany jest od starożytności. Dziś, kiedy mamy tak duży wybór co do różnych kosmetyków ciężko byłoby powiedzieć, iż nasza uroda zależna jest od roślin, jednak kiedyś właśnie tak było.

Skóra jest bardzo ważna!

Nasza skóra jest integralną częścią naszego ciała i bardzo często jest także dla nas swego rodzaju informatorem informującym nas o wszelkich zmianach w naszym organizmie, czy to tych lepszych, czy gorszych. Skóra daje nam bowiem pewne sygnały, które niestety często zdarza nam się bagatelizować. Często informuje nas o chorobach, czy nawet o tym, iż nasz organizm jest niedostatecznie nawodniony, a w związku z tym powinniśmy pić więcej wody. Skóra jednak aby być dobrym „drogowskazem”, musi być przede wszystkim zadbana, a więc między innymi dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja.

Co znaczy „odpowiednia pielęgnacja”?

Termin ten oznacza nic innego, jak po prostu dbanie o skórę w zdrowy dla niej sposób. Jest to również pojęcia wchodzące w zakres zdrowego stylu życia – lifestyle, który w dzisiejszym świecie powinien przyświecać większości z nas. W praktyce odpowiednia pielęgnacja polega na doborze odpowiednich dla naszej skóry kosmetyków. Znów jednak pojawia się słowo „odpowiednich”, czyli w końcu jakich? Otóż dla każdego z nas będą to oczywiście inne kosmetyki, a możemy dowiedzieć się tego, jakie to dokładnie są, obserwując bardzo wnikliwie naszą skórę i jej reakcję na różne kosmetyki i zawarte w nich składniki. Warto przede wszystkim dowiedzieć się o stanie naszej skóry i o jej potrzebach, gdyż ta wiedza da nam idealne podstawy, dzięki którym będziemy mogli dobrać odpowiednie do nas produkty.

Nasza skóra to bardzo ważna część naszego ciała, a dbanie o nią, tak jak dbanie o inne części naszego ciała i organizmu, powinno być naszym obowiązkiem, jeśli chcemy zachować dobre zdrowie.

 

Author: bingobongo.pl