Jaka forma antykoncepcji jest najlepsza?

W dzisiejszym świecie mamy ogromny wybór, jeśli chodzi o środki antykoncepcyjne. Jedne są bardziej skuteczne, inne zaś mniej. To, które wybierzemy, zależy oczywiście tylko i wyłącznie od nas samych, ewentualnie też od naszych predyspozycji zdrowotnych. Nie dla wszystkich każda forma antykoncepcji będzie przecież zdrowa, a ten fakt również szczególnie warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich środków zapobiegających ciąży, ponieważ zdrowie jest najważniejsze i powinniśmy o nie dbać w każdym momencie. Która z popularnych form jest jednak najlepsza i którą powinniśmy wybrać?

Prezerwatywy

Jeśli używamy prezerwatyw zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją ich obsługi, mają one całkiem sporą skuteczność co do zapobiegania ciąży. Mają również one kilka wad, poprzez które bardzo wielu ludzi nie lubi tej formy antykoncepcji. Nie są one zbyt wygodne, a ich zakładanie niekiedy może nawet popsuć całą atmosferę. Dodatkowo czasem zdarza im się pęknąć, co oczywiście znacznie zmniejsza ich skuteczność. Nie mają one jednak samych minusów. Dziś dostępne są prezerwatywy w wielu różnych wariantach – smakowe, cienkie, dodatkowo nawilżone, czy też takie z wypustkami. Ich ogromny wybór może okazać się dodatkową przyjemnością, ponieważ za każdym razem można korzystać z innych i dążyć do wyboru tych, które dają najwięcej przyjemności. Dla osób, które z jakichkolwiek powodów nie mogą korzystać z innych form antykoncepcji, mogą też okazać się prawdziwym zbawieniem.

Antykoncepcja hormonalna

Ma ona wiele form, jednak niezależnie od nich, jest bardziej skuteczna od prezerwatyw. Nie każdy jednak może sobie na nią pozwolić ze względu m.in. na aspekty zdrowotne. Antykoncepcja hormonalna nie tylko charakteryzuje się sporą skutecznością, jeśli chodzi o zapobieganie ciąży, ale również często przepisywane są przez lekarzy na przykład przy bardzo obfitych miesiączkach, ponieważ zmniejszają one obfitość krwawienia oraz potrafią unormować cykl miesiączkowy. Najbardziej popularną formą antykoncepcji hormonalnej są pigułki, jednak jest ona także obecna we wkładkach domacicznych czy też w ringach antykoncepcyjnych. Jeśli więc chcemy zdecydować się na dłuższą antykoncepcję, być może to właśnie będą najbardziej dla nas odpowiednie jej formy.

Warto pamiętać o tym, iż żadna z form antykoncepcji nie da nam 100% skuteczności, dlatego niezależnie którą z nich wybierzemy, należy korzystać z nich zgodnie z instrukcją obsługi. Przy doborze antykoncepcji, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czego od niej oczekujemy i która z jej form będzie dla nas po prostu najwygodniejsza. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zwykle korzystamy z antykoncepcji dla przyjemności, wtedy to właśnie ona jest najważniejsza, dlatego warto wybrać taką antykoncepcję, która będzie częścią tej przyjemności, a nie tylko przykrą koniecznością. Bardzo dobrym pomysłem, o ile nie najlepszym, jest również poproszenie o radę lekarza ginekologa, który z pewnością dobierze dla nas najbardziej odpowiednią formę antykoncepcji.

 

Author: bingobongo.pl