Najważniejsze atrakcje Bolonii

Bolonia jest przez wielu uważana za jedno z najpiękniejszych miast Półwyspu Apenińskiego. I rzeczywiście można tutaj podziwiać liczne zabytki oraz charakterystyczne miejsca. Poznajmy wszystkie Bolonia ciekawe miejsca za granicą.

Piazza Maggiore

Piazza Maggiore to ścisłe centrum miasta, serce Bolonii. Jest to jeden z największych rynków w całych Włoszech i jeden z najpiękniejszych. Odwiedza go większość turystów ponieważ oprócz pięknych zabytków, niebanalnej i cennej architektury znaleźć tutaj można liczne kawiarnie i restauracje oferujące przepyszne potrawy kuchni włoskiej. Przy Piazza Maggiore znajdziemy także bazylikę San Petronio oraz Palazzo del Comune gdzie możemy podziwiać interesujące skarby archeologiczne, między innymi z czasów Etrusków. Znajduje się w nim także ogólnodostępna strefa kultury i biblioteka. Piazza Maggiore to także kilka innych zabytkowych pałaców a sam plac to jedno z ulubionych miejsc odwiedzanych przez studentów. Znajduje się tutaj także fontanna Neptuna – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Bolonii.

Bazylika Santo Stefano

Mieszcząca się przy Piazza Santo Stefano bazylika jest nieco niepozornym obiektem, który można wręcz przegapić. Warto go jednak odwiedzić nie tylko z uwagi na piękne zabytki i ozdoby wewnątrz ale też muzeum z wartościowymi kolekcjami zabytków, grobowce czy bogato zdobione krużganki.

Museo della Storia

To muzeum warto polecić nie tylko miłośnikom historii ale wszystkim turystom. Muzeum jest bardzo nowoczesne a sale są interaktywne i dostarczają wielu interesujących informacji na temat historii Bolonii. Znajdziemy tutaj liczne wystawy i kolekcje, które przybliżą nam historię tego jednego z najpiękniejszych włoskich miast. Mnogość kolekcji, łatwy dostęp oraz wystawy interaktywne sprawiają, że można spędzić tutaj nawet kilka godzin.

Via dell’Indipendenza

Ulica ta nazywana jest bardzo często ulicą handlową ponieważ swoje siedziby ma tutaj wiele sklepów i stoisk handlowych, także tych z pamiątkami i miejscowym rękodziełem. Z pewnością warto ją odwiedzić.

 

Author: bingobongo.pl