Czy warto postawić na kosmetyki naturalne w swojej pielęgnacji?

Wielu z nas niestety nie zwraca większej uwagi na pielęgnację swojej skóry. Zwykle ograniczamy się do umycia się i ewentualnie nałożenia jakiegoś kremu. I tu jest największy problem, ponieważ nie powinno nakładać się na swoją skórę „jakiegoś kremu”, a już zwłaszcza nie na skórę twarzy, która jest niezwykle delikatna i wrażliwa, a nie każdy krem się do niej nadaje. Warto zadbać o swoją skórę, dowiedzieć się przede wszystkim o jej stanie i potrzebach i na tej podstawie dobrać odpowiednią pielęgnację. Warto wziąć pod uwagę kosmetyki naturalne, które mogą mieć zbawienny wpływ na stan naszej skóry.

Zalety kosmetyków naturalnych

Kosmetyki te mają bardzo dużo dobroczynnych dla naszej skóry składników, które są przede wszystkim ( jak sama nazwa wskazuje) naturalne. Co to oznacza? Oczywiście to, iż nie zawierają one żadnych sztucznych elementów. Zazwyczaj do ich wyrobu używa się naturalnych wyciągów z roślin, które mają bardzo dobry wpływ na skórę. Od lat przecież rośliny stosowane są w medycynie czy w zakresie dbania o nasz wygląd. Skoro więc przez wieki nasza uroda zależała w głównej mierze od roślin, to czy nie powinniśmy dalej z nich korzystać? Otóż powinniśmy. Właśnie dlatego, iż rośliny mają nie tylko swoje pielęgnacyjne właściwości, a również te medyczne, powinniśmy stosować je w codziennej pielęgnacji, zwłaszcza kiedy mamy problem z doborem odpowiedniej pielęgnacji dla siebie, może się okazać bowiem, iż w takiej sytuacji po prostu nasza skóra nie toleruje sztucznych składników. Wiele salonów spa czy centrów odnowy biologicznej używa naturalnych kosmetyków, co już dodatkowo wskazuje na to, iż rzeczywiście są one skuteczne i bezpieczne, skoro używane są w takich miejscach. Kosmetyki naturalne można również z łatwością zrobić samemu w domu, co może okazać się dodatkową przyjemnością związaną z własną pielęgnacją.

Wady kosmetyków naturalnych

Wspominając o plusach kosmetyków naturalnych, warto też wspomnieć o ich wadach, bo niestety takowe również posiadają. Zazwyczaj, jako iż nie zawierają one sztucznych składników, w tym konserwantów, mają one bardzo krótki termin przydatności, a często nawet wymagają od nas, byśmy przechowywali je w lodówce. Akurat przechowywanie swoich kosmetyków do pielęgnacji w lodówce, nie tylko tych naturalnych, może mieć bardzo pozytywny wpływ na nas, zwłaszcza kiedy stosujemy je rano, ponieważ ich nakładanie jest wtedy bardzo przyjemne i ożywiające (na przykład nakładanie zimnego kremu pod oczy jest niezwykle kojące i pomaga w pozbyciu się worków pod oczami), jednak niekoniecznie takie rozwiązanie jest dla nas wygodne. Innym minusem kosmetyków naturalnych jest niezaprzeczalnie fakt, iż posiadają one wiele alergenów i gdyby okazało się, iż jesteśmy na któryś ze składników w naszych kosmetykach uczuleni, mogłoby skończyć się to na przykład podrażnieniem czy wysypką.

Produkty naturalne zdecydowanie mają sporo swoich zalet, jednak to czy je wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas i ewentualnie od naszych predyspozycji zdrowotnych, na przykład alergicznych. Sami musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy traktować własną skórę i co na nią nakładać. Kosmetyki, które nie są wyprodukowane na naturalnych składnikach (lub nie tylko naturalnych), to znaczy zawierające również te sztuczne, wcale nie są złe. Dziś świat idzie do przodu w takim tempie, że w sklepach jesteśmy w stanie dostać ogrom nienaturalnych produktów, które są nawet niekiedy delikatniejsze i bezpieczniejsze od tych naturalnych. Wybór więc należy do nas.

 

Author: bingobongo.pl