Stajnia Dorado- wymarzone miejsce na upragniony odpoczynek, mające własnego ducha

Stajnia Dorado od ponad 15 lat niezmienna ta sama i zawsze zaskakująco przyjazna oraz urokliwa w bliskim kontakcie z harmonią natury. Miejsce mające własnego ducha, które ukoi Twoje ciało, zmysły, a porwie Twoją dusze. Ośrodek znajduję się w przepięknej okolicy, malowniczych terenów. Pośród zwierząt, otoczenie koni sprawi, że zapomnisz o problemach. Bliskość natury to sąsiedztwo Puszczy Kampinoskiej, zaś z drugiej lewe dorzecze (koryto) Wisły – przestrzeń mająca niezwykle sycące dla oczu ludzkich bajeczne widoki.
Prawdziwa polska, charakterystyczna agro turystyka, wraz z polską smaczną kuchnią, komfortowymi noclegami oraz pozostałymi wszelkimi jej urokami i zaletami.

Dla kogo takie miejsce?

– Doskonale miejsce na odpoczynek dla ludzi uważnych, ceniących sobie przepiękna łono przyrody, którzy chcą być w kontakcie ze sobą i otaczającym ich naturalnym światem- zwierząt, roślin oraz człowieka.
– Najbardziej odpowiednie dla osób, którym z powodu schorzeń zalecana jest hipoterapię.
– Wymarzone miejsce dla rodzin, osób szukających trafnego i urokliwego miejsca na wypoczynek z daleka od zgiełku miast.

Krótko charakterystyka tego niezwykłego miejsca

Na terenie ośrodka Stajnia Dorado ulokowane są: uroczy staw, sad owocowy, wielkie padoki (ogrodzony plac, bezpośrednio przy torze wyścigowym, po którym oprowadza się konie), stadnina konna oraz ponad 3ha łąk, obszarów przeznaczonych na konne wybiegi. Pokoje są urządzone w wyjątkowym stylu, każdy z osobno w niepowtarzalnym klimacie. Kuchnia to znane od dawna polskie, zdrowe jedzenie, jak u mamy- domowe i sycące każdego do pełna.
Ośrodek dysponuje również hotelem dla koni – przede wszystkim wygodna stajnia. Dająca swobodę oraz pełny komfort dla zwierząt. Ponadto konie są trzymane na pastwiskach. Jednym zdaniem: wielkie łąki i piaszczyste łachy jako wymarzone tereny do konnych przejażdżek, po wyznaczonych szlakach.

Oferta turystyczna Ośrodka

Stajnia Dorado oferuje, zapewnia:
– Naukę jazdy konnej dla dzieci od 7 roku życia. W tym doskonalenie umiejętności jeździeckich: dla początkujących i zaawansowanych.
– Wyjazdy w teren oraz – na życzenie naszych Gości – możliwe kilkudniowe rajdy. Przy czym stadnina konna posiada 10 koni szlachetnych półkrwi (wielkopolskie i małopolskie). Wszystkie zwierzęta są przygotowane do pracy ze siodłem. Konie są bardzo spokojne i chętne do współpracy z człowiekiem: dwoje ze wszystkich mieszkających zwierząt na miejscu- zaspokoją wymagania, nawet najbardziej zaawansowanych jeźdźców konnych.
– Gospodarstwo agroturystyczne zatrudnia trzech instruktorów konnych. Dzięki temu istnieje możliwość prowadzenie lekcji również w języku angielskim oraz niemieckim.

Warunki noclegowe ośrodka

Zakwaterowanie odbywa się w dwu 6-osobowe domkach holenderskich, mających studio dwupoziomowe – łącznie dla grupy: 11 osób, a także pokój 1-osobowy z kominkiem oraz osobną łazienką. Nasza baza noclegowa oferuje także: pokoje 2-osobowy i 3-osobowy z oddzielnymi łazienkami.

Posiłki, jadalnia- wyżywienie

Ośrodek wypoczynkowy Stajnia Dorado ma jadalnie przeznaczoną – dla 20 osób w miejscowym klubie, w tym dodatkowo dla około 40 turystów. Miejsc wykorzystywanych podczas imprez plenerowych, wydarzeń okolicznościowych- posiłki są na zamówienie naszych Gości.

Eventy, czyli wydarzenia kulturalno-rozrywkowe

Na miejscu organizowane są imprezy tj.: bankiety i imprezy okolicznościowe. Dodatkowo na terenie ośrodka urządzane są regularne pokazy walk rycerskich.

Atrakcje dodatkowe dla chętnych

W naszym Ośrodku istnieje i funkcjonuje wypożyczalnia rowerów, jest też możliwość pogrania w piłkę nożną. Także miłośnicy wędkarstwa nie będą zawiedzeni – jest możliwość łowienia ryby w stawie oraz okolicznych jeziorkach, a także w samym starorzeczu Wisły (królowej polskich rzek). Oprócz tego sama Puszcza i jej okolice wału wiślanego, zapewniają idealne tereny do pieszych wycieczek. Na miejscu organizowane są też spływy kajakowe Bzurą oraz wyprawy wozem taborowym, można też zagrać w paintball. Natomiast zimą odbywają się kuligi śnieżne, z kolei latem nasi Goście mogą popływać w kąpielisku- będącym przygotowanym na terenie naszej posesji.

Dodatkowo, warto odwiedzić

Nasza stadnina konna sąsiaduje z zabytkami, m.in.: zabytki Czerwińska nad Wisłą, czyli kościół z XII w., pomnik w miejscu przeprawy/ przeładunku wojsk króla Władysława Jagiełły- zmierzających pod Grunwald, świątynia w postaci: Sanktuarium MB Radosnej Opiekunki Przyrody w Nowinach lub dawna powozownia.

Szczególnie warto odwiedzić to ogromnie przyjazne miejsce, aby spędzić w nim swój bezcenny „wolny czas” w czasie urlopu, rekreacji, czy też zalecanej rehabilitacji- w zalecaną regenerację sil witalnych i fizycznych naszego organizmu.
Gospodarstwo i stadnina konna oraz przesympatyczni ich właściciele i pracownicy ośrodka – zapraszają swoich Gości przez cały rok, pełne 12 miesięcy kalendarzowych- do wspólnego i niezapomnianego rodzinnego odpoczynku.

 

Author: bingobongo.pl