Wakacje w Chorwacji

Piaszczyste plaże, rajskie wodospady, niezwykłe krajobrazy i wyjątkowo słoneczne lato – to Chorwacja, kraj idealny na wakacje! Do Chorwacji można wybrać się zawsze a odpoczynek w tym kraju będzie udany i niezapomniany. Jest to miejsce stworzone do letniego wypoczynku a każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Chorwację warto polecić również rodzinom z małymi dziećmi. Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać do Chorwacji z małym dzieckiem, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Idealny wypoczynek za granicą

W ostatnich latach w Chorwacji pojawia się coraz więcej miejsc wręcz stworzonych dla rodzin z dziećmi. Rodzinne wakacje warto zaplanować wcześniej i zarezerwować pobyt w miejscu gdzie zarówno my i nasze dzieci spędzimy czas bardzo przyjemnie. Szczególnie wartym polecenia “rodzinnym” miejscem jest Istria – powstaje tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych przeznaczonych specjalnie dla rodzin, również wielodzietnych. Koniecznie trzeba odwiedzić jeden z parków wodnych, akwarium gdzie obejrzymy podwodne życie Adriatyku a także park dinozaurów “Dinopark Funtana”.
Na Istrii, w Rovinju, znajdziemy również park miniatur przedstawiający najważniejsze krajowe zabytki i atrakcje w znacznym pomniejszeniu.
Miejscem świetnym na rodzinny wypoczynek jest oczywiście Dalmacja – wyjątkowa kraina idealna na aktywny wypoczynek oraz do bliskueho kontaktu z dziewiczą przyrodą. Warto także podkreślić, że w Dalmacji znajduje się pełna infrastruktura turystyczna właśnie dla rodzin z dziećmi.

Atrakcje dla małych i dużych

W Chorwacji znajduje się wiele atrakcji przeznaczonych zarówno dla mniejszych jak i starszych dzieci. Wyjeżdżając na wakacje całą rodziną, również z dziećmi warto uwzględnić w planie wyjazdu wizytę w kilku takich miejscach. Szczególnie warto polecić miejsca, w których mamy możliwość kontaktu z przyrodą – na przykład rezerwat niedźwiedzi, w którym można podziwiać żyjące w naturalnym środowisku niedźwiedzie. Rezerwat ten mieści się w parku narodowym Velebit. Innym ciekawym, nieco tajemniczym miejscem może być park jaskiń Grabovac – wewnątrz znajdziemy różnorodne formacje skalne i piękne widoki.
W Chorwacji możemy skorzystać z wizyty w jednym z kilku parków wodnych – w każdym są liczne atrakcje także dla dzieci takie jak zjeżdżalnie, rury wodne, brodziki, baseny z hydromasażem czy strefy tropikalne. Szczególnie warte polecenia są aquaparki takie jak Istralanda czy Aquapark Solaris. W miejscowości Omis możemy zaliczyć zjazd na linie nad kamieniołomem i rzeką Cetiną – zjazdy można wybrać pod kątem stopnia trudności i długości, jest to atrakcja przeznaczona dla starszych dzieci, które mogą zjeżdżać pod opieką osoby dorosłej.

 

Author: bingobongo.pl