Planujesz podróż do Japonii? Sprawdź co musisz wiedzieć

Japonia to kraj, który zadziwia swoją kulturą, tradycją i kuchnią. Od lat przyjazd do Japonii nie jest już tak skomplikowany ze względu na ułatwienia w środkach komunikacji, dlatego też coraz więcej osób odwiedza kraj kwitnącej wiśni. Co sprawia, że Japonia przyciąga turystów bardziej niż magnes? Poznaj ją trochę bliżej, jeśli chcesz się tam w przyszłości wybrać. Z kilkoma poniższymi informacjami o Japonii warto się zaznajomić, zanim zaczniesz planować podróż.

Kilka informacji o Japonii

Zanim wybierzesz się do kraju samurajów, powinieneś wiedzieć, że to zbiór wysp leżących na Oceanie Spokojnym. Klimat w Japonii jest bardzo zmienny, więc przygotuj się na zróżnicowane warunki. Możesz spotkać się tutaj z dużą aktywnością wulkaniczną a większa część kraju to tereny górskie. Dzięki dobrze rozwiniętej bazie turystycznej z pewnością znajdziesz miejsce, gdzie będziesz mógł cieszyć się walorami przyrody w miłej atmosferze. Jeśli Twój pobyt w Japonii nie będzie dłuższy niż 3 miesiące, nie musisz występować o wizę.

Japonia za co ją lubimy?

Jest to technologicznie bardzo dobrze rozwinięty kraj, a jednocześnie bardzo szanujący tradycję swoją oraz innych. Żyją tu obok siebie shintoiści, buddyści, islamiści oraz chrześcijanie. Z japońskiej tradycji kultura zachodnia przejęła bardzo wiele od sztuk walki po nośniki blue-ray. Jednym z elementów, który przyjął się również na zachodzie, jest kuchnia japońska, która jest bardzo zdrowa. Jest bogata w owoce morza oraz skorupiaki i zawiera bardzo dużo kwasów omega 3 i mikroskładników.

Głównymi sztukami walk, które ludzie zachodu przejęli od wschodnich kultur, są Judo – tradycyjny narodowy sport Japonii, Kendo – Japońska szermierka na kije czy jedna z najpopularniejszych sztuk walki Karate.

Nowoczesne technologie to znak rozpoznawczy współczesnej Japonii, kraju szybko rozwijającego się i będącego liderem w swojej dziedzinie. Gdyby nie Japońscy badacze, nie drukowalibyśmy dzisiaj w 3D, nie przesyłalibyśmy również danych bezprzewodowo. Wielki wkład w robotykę i badania kosmiczne mieli właśnie naukowcy z Japonii. Postęp technologiczny, jaki dokonywał się w ostatnich 50-ciu latach, m.in. dzięki ich wynalazkom mógł być jeszcze większy.

 

Author: bingobongo.pl