Jak ważny jest dobrze napisany tekst

Wielu z nas nie docenia siły tekstów. Tak! Zwykłych tekstów, na które natrafiamy wszędzie – w Internecie, w gazecie, w reklamach i gdziekolwiek indziej. Są one niezmiernie ważne, zwłaszcza kiedy prowadzimy swoją własną firmę lub stronę internetową. Teksty w Internecie mają niezwykle wielką moc, o której często zapominamy, albo po prostu o niej nie wiemy.

Dlaczego teksty są ważne?

Weźmy pod uwagę sklep internetowy, który ma w swojej ofercie wiele produktów, lecz żaden z nich nie ma opisu, w wyniku czego na każdej z podstron widnieje na przykład zdjęcie i cena produktu. Ten sam sklep ma jednak konkurencję. Istnieje bardzo podobny sklep, który do zdjęć produktów i ich ceny dołącza bardzo dokładny i szczegółowy opis. Wyobraźmy sobie teraz siebie w roli kupującego – który z tych dwóch sklepów wzbudzi bardziej nasze zainteresowanie i przede wszystkim nasze zaufanie? Oczywiście ten z opisami. Można jak najbardziej powiedzieć, iż kiedy kupujący widzi przedmiot bez opisu, a dany przedmiot jest dla niego interesujący, to będzie starał się on uzyskać więcej informacji, na przykład wysyłając wiadomości bądź dzwoniąc do sprzedawcy. Owszem, może tak być, ale dzieje się tak stosunkowo niezbyt często. Dużo wygodniejszym, łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem, które przychodzi kupującemu bardzo naturalnie, jest po prostu pominięcie danego produktu i poszukanie go w innym sklepie internetowym, a więc tam, gdzie jest o produkcie zawarte więcej informacji. Ostatecznie, nawet jeśli takiego sklepu konkurencyjnego nie ma, niektórzy kupujący są nawet w stanie zrezygnować całkowicie z zakupu, kiedy na stronie sklepu nie ma tego, co ich interesuje i nawet nie będą chcieli prosić o więcej informacji o produkcie.

Pozycjonowanie

Jest to kolejny powód, możliwe nawet, że najbardziej istotny, dla którego teksty są ogromnie ważne w Internecie. Dobrze napisany tekst, który przeszedł korektę, potrafi świetnie pozycjonować stronę. Czym jednak jest to całe pozycjonowanie? To bardzo proste. Wyobraźmy sobie swoją przeglądarkę, z której zwykle korzystamy, wpisując jakieś frazy. Po wpisaniu czegokolwiek w okienko wyszukiwarki wyskoczy nam mnóstwo linków, które pokierują nas do odpowiednich stron. Większość z nas zwraca uwagę tylko na te linki, które widnieją jako pierwsze – są one dla nas potencjalnie „najlepsze”, a przynajmniej tak ma nam się wydawać. Wszystko jednak zależy właśnie od pozycjonowania. Strony, do których prowadzą najwyżej umiejscowione w wyszukiwarce linki, są po prostu najlepiej pozycjonowane.

Jak uzyskać dobry tekst?

Wiemy już, jak ważny jest w Internecie tekst. Skąd jednak mieć dobry tekst? Tutaj istnieją dwa rozwiązania: można napisać taki tekst samemu bądź skorzystać z usług copywritera, czyli osoby, która napisze dla nas profesjonalny tekst. Jeśli chodzi o tę drugą opcję, mamy zwykle gwarancję zamawiając tekst, iż będzie on unikalny oraz poprawny stylistycznie i językowo. Tańszym rozwiązaniem jest oczywiście napisanie tekstu samodzielnie, jednak warto pamiętać, by taki tekst był napisany poprawnie, ponieważ odpowiednia korekta i redakcja tekstu, są jednymi z najważniejszych, o ile nie najważniejszymi cechami dobrze napisanego tekstu. Dobrym pomysłem, jeśli chcemy napisać tekst samodzielnie, jest więc poprosić kogoś o pomoc. Taki redaktor czy korektor skoryguje ewentualne niedociągnięcia, dzięki czemu będziemy mieli pewność, iż tekst jest napisany poprawnie.

Author: bingobongo.pl