Dla wielu z nas wakacje to najpiękniejszy okres w całym roku. Niektórzy polują na wczasy last minute, inni wymarzony urlop planują z dużym wyprzedzeniem. Aby wyruszyć na wspaniałą wycieczkę, wybieramy zaufane biuro podróży. Chcemy, aby podróż była sprawdzona, bezpieczna, a w pobliżu hotelu były warte zobaczenia obiekty i plaże. Co jeszcze się liczy? Oczywiście all inclusive. Nie chcemy martwić się posiłkami i napojami. Czy jednak dalej all inclusive jest opłacalnym rozwiązaniem? Sprawdźmy to.
All inclusive – czy warto? Zalety i wady opcji wszystko w cenie
Najlepsze oferty wczasów to takie, które są w dobrej cenie i oferują cudowne wakacje. Jak ich szukać? Najlepiej kierować się najwyżej ocenianymi biurami podróży i korzystać z opinii osób, które już skorzystały z danej oferty.
Jeżeli lubisz zwiedzać to bez wątpienia, należy dopytać o wycieczki fakultatywne, które oferuje dany hotel. Ważne są także pozostałe atrakcje jak np. zjeżdżalnie wodne.
To, co nas jednak interesuje to all inclusive. Co to jest? To popularne rozwiązanie, z którego korzysta większość osób, które wybierają się na wczasy. Oznacza, że wszystko jest w cenie. Mówiąc wszystko, mamy na myśli głównie posiłki, przekąski oraz wszelkiego rodzaju napoje, w tym alkoholowe.
Do odbioru powyższych dóbr upoważnia nas specjalna bransoletka, którą dostajemy na początku pobytu. W zależności od hotelu skład all inclusive i czas jego trwania może znacznie się różnić, więc warto na to zwracać uwagę, tym bardziej że taka opcja kosztuje 25 do nawet 50% ceny wakacji podstawowych.
Sprawdź więcej na: turystycznyninja.pl
Co oznaczają poszczególne rodzaje all inclusive?
Wakacje i oferty z całego świata są obecnie na wyciągnięcie ręki. Mamy do wyboru piękne hotele, które wabią turystów swoimi ofertami i dodatkami. Przejrzymy jakie rodzaje all inclusive oferują swoim gościom:
- All inclusive 24 – to rozwiązanie, które oferuje wszystko w cenie nawet 24 godziny na dobę;
- All inclusive ultra – wszystko w cenie, dodatkowo wzbogacone markowymi alkoholami, lub np. możliwością wyboru menu;
- All inclusive soft – opcja, która nieobejmująca alkoholi;
- All inclusive – klasyczna wersja oznacza dostęp do posiłków w określonych porach dnia, nielimitowanego jedzenia, napojów i alkoholi (często miejscowych);
Jak więc możemy zauważyć, opcja ta może diametralnie różnić się między sobą w zależności od hotelu. Nie zawsze cena hotelu jest również odzwierciedleniem jakości i szerokości oferty, dlatego w dużej mierze warto bazować na opinii uczestników, którzy odbyli już swój pobyt w danym miejscu.
Czy zawsze warto kupować all inclusive?
Kiedy powinniśmy rozważyć zakup all inclusive, a kiedy warto go odpuścić? Z pewnością dobrym pomysłem jest jego zakup wtedy, gdy wypoczynek planujemy w krajach arabskich jak Egipt, czy Tunezja. Z uwagi na specyfikę potraw w tamtejszych rejonach nie powinniśmy ryzykować jedzenia poza hotelem, aby np. nie dosięgnęła nas tzw. klątwa faraona.
Aby mieć spokojny urlop i móc korzystać z urokliwego SPA, a nie martwić się tym, co zjemy dzisiaj na obiad, również warto zainwestować w all inclusive. Szczególnie że sporo obiektów oddalonych jest znacznie od barów i restauracji, z których moglibyśmy skorzystać. Łatwy i szybki dostęp do jedzenia i picia to w takim przypadku duży plus.
Kiedy nie warto korzystać z all inclusive? Takie rozwiązanie warto przemyśleć, jeżeli udajemy się do krajów europejskich, czy wybieramy kierunek jak np. Tajlandia. Jedzenie w takich krajach jest o wiele bezpieczniejsze dla naszego układu pokarmowego. W niektórych krajach jak np. Bułgarii jest stosunkowo tanio i przeliczając, można nawet zaoszczędzić, jedząc na mieście, porównując do wykupienia all inclusive. Ponadto zyskujemy możliwość wybierania tego, co ląduje na talerzu i spróbowania lokalnych specjałów, a nie tylko dań, które już dobrze znamy.
Najnowsze komentarze