Wakeboarding. Sporty wodne dostarczają wielu wrażeń. Wake park – wake board

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się współczesne dyscypliny sportowe. Ich miłośników nie brakuje również wśród amatorów atrakcji na wodzie, których uznaniem w ostatnim czasie cieszy się wakeboarding.

Wakeboarding to połączenie nart wodnych ze snowboardingiem i syrfingiem. Polega on na pływaniu na desce po powierzchni wody trzymając się liny, którą ciągnie łódź lub obsługuje ją specjalny wyciąg. W tym sporcie odnajdują się nawet 5-letnie dzieci. Warto więc zainteresować się tą formą spędzania wolnego czasu szczególnie w okresie wakacji i upałów, które łatwiej przetrwać na wodzie.

Co jest potrzebne, by spróbować swoich sił w tym sporcie? Niezbędnikiem jest tu wake board. W ofertach dostępnych na rynku można znaleźć deski do pływania na wyciągu i za motorówką. Ze względu na bezpieczeństwo przyda się też kamizelka wypornościowa i kask. Dobrym miejscem na pływanie na desce będzie wake park. Tu bezpiecznie można stawiać swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej. Do wyboru są miejsca, w których można pływać tylko tam i z powrotem oraz takie, w których kierunek zmienia się kilkukrotnie.

Author: bingobongo.pl