Czy warto jeździć na kolonię i obóz?

Obecnie nie tylko dorośli uwielbiają podróżować. Również dzieci coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje. Często nie mogą się doczekać po całym, ciężkim roku szkolnym. Każde dziecko marzy o odpoczynku. Dlatego warto poszukać ofert, które są skierowane dla dziecka. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić dwie opcje, które najczęściej wybierane są przez rodziców. Chodzi o obozy i różnego rodzaju kolonie.

Czym różni się kolonia od obozu dla dziecka?

Na pewno rodzice, którzy zamierzają pierwszy raz wysłać swoje dziecko na wakacje nie odróżniają czym jest kolonia a czym obóz. W sumie i to i to trwa dwa tygodnie. Oba pojęcia to nic innego jak wyjazd integracyjny. Jednak obóz kojarzony jest raczej z harcerzami. A kolonie to wyjazdy, które organizowane są w ośrodkach wypoczynkowych, gdzie dzieci są zostawiane pod opieką wychowawców kolonialnych. Zatem co wybrać? Obecnie na rynku jest kilkanaście firm, które organizują tego typu wyjazdy, między innymi obozy sportowe, żeglarskie, artystyczne, muzyczne itp. Dlatego na takie obozy są skierowane do konkretnej grupy ludzi. Na takich obozach będą zajęcia z tego po co przyjechali. Chodzi o zajęcia z malarstwa, śpiewu, tańca itp. Kolonie organizowane są w jednym konkretnym mieście. Warto dowiedzieć się czy firma, w której pracujemy nie organizuje tego typu wyjazdów. Zawsze było by znacznie taniej. Dziś Kolonia kojarzy się z bardziej spokojnymi, bardziej powszechnymi, bezkierunkowymi podróżami, gdzie jest grupa dzieci, których opiekun zajmują się nauczyciele. Obóz przypomina bardziej wymagającą podróż, z trenerami i wykształconą kadrą, i bardziej przypomina amerykański obóz lub podróż zwiadowczą. „Obóz” dotyczy starszych dzieci, które mają samodzielność, uczą się współpracy w grupach, ogólnego rozwoju uczestników i potrzeby nowych wyzwań. Kolonie dziecięce charakteryzują się tym, że są dobrze zorganizowane i czas zapełniony jest poprzez wcześniej przygotowany program wycieczki. To nie tylko połączenie dobrej zabawy z odpoczynkiem. Dzięki temu dzieci poznają nowe osoby, często zawierają przyjaźnie na długie lata. Dodatkowo zwiedzają różne ciekawe miejsca. No i rodzice mogą odetchnąć i mieć czas wyłącznie dla siebie. Organizowane są wieczorki zapoznawcze, ogniska, różne zabawy. Dzięki takim wyjazdom dzieci nauczą się samodzielności, no i higieny osobistej. Jeśli chodzi o obozy to dzięki nim dzieci są w stanie poprawić swoje umiejętności, rozwinąć pasję.

Podsumowując niniejszy artykuł należałoby wspomnieć, iż warto posłać swoje dziecko na taką kolonię czy obóz. Nie tylko pozna świat i poszerzy horyzonty, ale także może zyskać pewność siebie, podczas gdy będzie musiał rozmawiać i przebywać z innymi dziećmi. Dzieci zdobędą coraz to nowsze doświadczenia, a co najważniejsze będą miały co wspominać. Jeśli rodzic nie ma pomysłu, jak zorganizować wakacje swojemu dziecku lub bardzo dużo pracuje i nie ma urlopu to opcja kolonii czy obozu jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

 

Author: bingobongo.pl