Egzamin Proficiency – jak się do niego przygotować?

Egzamin Proficiency jest jednym z trzech najpopularniejszych testów potwierdzających naszą znajomość języka angielskiego. Bez wątpienia warto podejść do któregoś z nich ze względu na to, że pozwala nam to na pracę i studia za granicą. Jednak tajemnicą nie jest fakt, że testy te wcale nie są łatwe. Jak się do nich przygotować, żeby uzyskać jak najwyższy wynik?

Skorzystaj z pomocy nauczyciela

Oczywiście możemy próbować samodzielnie przygotować się do tego rodzaju testu, ale z pewnością znacznie łatwiej będzie nam to zrobić z pomocą nauczyciela. Będzie on w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania i rozwiać wątpliwości. Możemy zapisać się na kurs jeden na jeden albo zajęcia grupowe. Obie te opcje mają swoje zalety i wady i tylko od naszych upodobań powinno zależeć to, na jaki rodzaj się zdecydujemy. Warto pamiętać jednak o tym, że zajęcia indywidualne często będą droższe, niż te w grupach. Z drugiej jednak strony, zajęcia grupowe pozwolą nam na uzyskanie wsparcia od osób, które są w tej samej sytuacji, co my. Będziemy mogli z nimi przećwiczyć część ustną i przedyskutować nurtujące nas pytania.

Materiały na stronie organizatora

Test Proficiency jest organizowany przez British Council. Organizacja ta oferuje bardzo dużo materiałów, które umożliwiają nam przygotowanie się do ich egzaminów. Bez wątpienia warto z nich skorzystać, bo przecież jest to pomoc, którą otrzymujemy zupełnie za darmo. Warto też zwrócić uwagę na próbne arkusze, które możemy pobrać na stronie. W ten sposób będziemy mogli przekonać się na własnej skórze jak wygląda taki egzamin. Bez wątpienia będzie to doświadczenie, które pomoże nam pomyślnie napisać prawdziwy egzamin. Poza tym, warto też zaopatrzyć się w specjalne podręczniki, które są przeznaczone do tego rodzaju egzaminów. Zawierają one bardzo dużo przykładowych zadań i porad, które pomogą nam przygotować się do egzaminu Proficiency. Taki podręcznik może być całkiem kosztowny, ale z pewnością jest to inwestycja, która nam się opłaci.

 

Author: bingobongo.pl