Myszki gamingowe dla profesjonalnych graczy. Dlaczego warto pomyśleć o zakupie myszki gamingowej?

Dobra mysz gamingowa jest zasadniczą częścią konfiguracji gamingowej. Jest to pierwsza rzecz, którą należy rozważyć przy zakupie nowego komputera do gier, a także coś, co będzie wykorzystywane za każdym razem, gdy będziemy siadać do komputera. Posiadając dobrą mysz komputerową, można zauważyć dużą różnicę w wydajności. Niskiej jakości myszka może sprawić, że gra nie będzie przyjemnością, wręcz przeciwnie – tylko przysporzy nam stresu i nerwów. Jest to szczególnie istotne wówczas, gdy gramy online z innymi graczami i liczą się wyniki. Na szczęście jednak na rynku są dostępne porządne myszki gamingowe, które mogą zapewnić nam przewagę i odpowiednie wrażenia podczas każdej rozgrywki.

Myszka gamingowa z prawdziwego zdarzenia – dlaczego warto zainwestować w dobrą myszkę gamingową?

Dobra mysz do gier to taka, która jest wygodna, dokładna i responsywna. Myszy gamingowe to sprzęt, od którego wiele zależy. Powinny więc zapewniać nienaganną szybkość transmisji sygnału i większą swobodę manewrowania niż zwykła mysz komputerowa do użytku biurowego.

Przyjrzyjmy się parametrom, na jakie warto zwrócić uwagę, kupując myszkę gamingową:

  • wygoda: myszka dla gracza powinna dobrze pasować do dłoni użytkownika. Powinno być możliwe korzystanie z niej przez długie godziny bez uczucia dyskomfortu lub zmęczenia. Kształt myszy powinien być dostosowany do sposobu trzymania dłoni, tak aby nie dochodziło do naprężenia żadnych mięśni w dłoni lub nadgarstku. Przyciski powinny być łatwe do naciśnięcia, ale nie tak czułe, aby były przypadkowo aktywowane podczas grania w gry;
  • dokładność: dobra myszka gamingowa pozwoli graczowi być tak dokładnym, jak to tylko możliwe podczas grania w gry. Oznacza to, że musi ona mieć wysoki wskaźnik DPI (dots per inch) oraz wysoki wskaźnik polling rate. Oznacza to również, że nie może występować opóźnienie między przesunięciem myszy a jej reakcją na ekranie. Jeśli opóźnienie jest zbyt duże, gracz nie będzie w stanie wykonać akcji tak precyzyjnie, jak by sobie życzył;
  • responsywność: najlepsza myszka gamingowa będzie szybko reagować na ruchy i polecenia użytkownika, umożliwiając mu szybką odpowiedź. Oznacza to, że nie może być opóźnienia pomiędzy poruszeniem myszy a jej reakcją na ekranie. Jeżeli pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami występuje zbyt duże opóźnienie, to szanse na zwycięstwo w grze spadają!

Myszki dla graczy – jaką myszkę gamingową wybrać? Myszki bezprzewodowe i przewodowe

Wielu graczy, przymierzając się do zakupu myszy gamingowej, zastanawia się, czy lepsza będzie bezprzewodowa mysz, czy może taka z kablem. Niektórzy nie przykładają do tego większej wagi i np. bardziej ich interesuje ergonomiczna konstrukcja myszy czy odpowiednia ilość programowalnych przycisków. Inni z kolei zwracają na to dużą uwagę.

Przewodowe myszy do gier są często tańsze niż ich bezprzewodowe odpowiedniki, a to dlatego, że nie wymagają one baterii do zasilania. Oznacza to, że istnieje mniejsza szansa na wyczerpanie się baterii podczas ważnego meczu. Ten typ myszy jest też kojarzony z wysoką stabilnością i niezawodnością.

Bezprzewodowe myszy do gier nie mają kabla, więc można ich używać z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Można je również nosić przy sobie bez obawy o splątanie przewodów i przerwanie pracy myszy w połowie gry. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie. Ten rodzaj myszy wymaga jednak baterii i niektórzy gracze uważają to za niewygodne, ponieważ muszą wymieniać je co kilka miesięcy.

Myszki gamingowe – na co zwrócić uwagę, kupując mysz gamingową?

Myszki dla graczy posiadają parametry, które zdecydowanie ułatwiają rozgrywkę i czynią ją dużo przyjemniejszą. Czym się wyróżniają? Na co zwrócić uwagę, wybierając myszkę dla siebie?

  • Myszki gamingowe wyposażone są często w teflonowe ślizgacze, które poprawiają płynność ruchu i zwiększają komfort pracy.
  • Czułość myszy powinna być na tyle wysoka, żeby gracz mógł wykonywać zaplanowane akcje szybko i bez opóźnień.
  • Ergonomiczna konstrukcja myszy daje gwarancję stabilnego chwytu i nie powoduje zmęczenia dłoni podczas używania.
  • Myszki gamingowe mają dodatkowe przyciski, które pozwalają dostosować funkcjonalność sprzętu do potrzeb gracza (ilość programowalnych przycisków może się różnić w zależności od modelu).
  • Myszki gamingowe mogą być wyposażone w podświetlenie LED. Podświetlenie RGB (wbudowane diody LED) sprawia, że mysz gamingowa prezentuje się wspaniale i dodaje atrakcyjności stanowisku gamingowemu.
  • Mysz powinna cechować się gwarancją stabilnego działania i zapewniać wysoką wygodę użytkowania. Musi też charakteryzować się wyższą funkcjonalnością niż zwykła myszka do użytku biurowego.
  • Niektórzy gracze preferują myszki z sensorem optycznym, inni z kolei z sensorem laserowym. Czujnik optyczny i laserowy nieco się od siebie różnią, dlatego każdy gracz powinien dobrać sprzęt do swoich potrzeb.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://www.huzaro.pl , oferującym fotele, biurka i inne akcesoria gamingowe.

Author: bingobongo.pl